KONST / Litografier / Färglitografi 13666134
nr 1366 6134
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad och numrerad 83/260, daterad -76. Oramat löst blad. Motivet: 37x50 cm
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 december 2020
kl 19:18:57
12/12 21:32:31
Albert Johansson
Läs mer om Albert Johansson